Únor 2017

25.2.2017 | Den 2

26. února 2017 v 22:08 | ana-luv |  Deník
ZÁZNAM ZE VČEREJŠKA:
Ahojky, dnes jsem tu opět se svým jídelníčkem! ^^

Jídlo:
Jablko (cca 60kcal)

Pití:
0,5l jablečného octu rozpuštěného ve vodě
0,3l ovocného čaje (jako vždy neslazeného!)
0,2l vody

Sporty:

30 minut brusle (cca -140kcal)
chození nepočítám!

Ve výsledku tedy -80kcal!
Dnes jsem ani nijak netrpěla, jde vidět že hlad je o psychice - ve všední dny, kdy mám starosti se školou, mám pořád chuti, stále bych do sebe něco cpala... ale takhle v sobotu, když je všechno v klídku vydržím v pohodě skoro nejíst...
Taky jsem dnes vyzkoušela známou metodu, jejíž název si bohužel nepamatuji, ale spočívá v tom, že si cokoliv, na co máte chuť, dáte do pusy, požvýkáte, ale potom nespolknete, nýbrž vyplyvnete. Zkusila jsem to tak s kostkou čokolády a hned to případnou chuť zahnalo. Ale jak už jsem psala, dnes jsem příliš chutě neměla.
A jen tak mimochodem, slavím úspěch, jelikož ještě ráno se mi ukazovalo na váze 60kg a v průběhu dne se to proměnilo na 59,5kg! Jsem zvědavá, jak na tom budu zítra ráno, doufám, že mi to alespoň vydrží, když už by to nekleslo. :)
*večer již 59kg!*

24.2.2017 | Den 1

24. února 2017 v 19:49 | ana-luv |  Deník
Ahoj. Zde je záznam z dnešního dne :) Jen bych ráda upozornila, že počet kalorií není úplně přesný, ale plus minus to tak vychází ;)

Jídlo:
Activia jogurt s čokoládovými müsli s oříšky (197kcal)
Toast se šunkou a sýrem (190kcal)
Meruňkový jogurt Florian (144kcal)
2ks banán se špetkou skořice (asi 220kcal)

Celkem 751 kcal.

Pití:
0,25l zeleného čaje
2,15l vody
0,5l jablečného octu rozpuštěného ve vodě

Sporty:
cca 40 minut brusle (zhruba -300kcal)

Podtrženo sečteno, za dnešek to dělá 451 kcal.
Co si budeme, moc nadšená ze sebe jakožto celkově nejsem, ale na to, že začínám, to celkem ujde. Jen nechci ihned jednorázově přestat jíst, to by udělalo víc škody než užitku.

↑ ha,ha. Těmi banány jsem to totálně podělala, vůbec mě nenapadlo, že takové od pohledu lehké jídlo může být největší kalorická bomba z celého dne! A to jsem ani neměla hlad, který by se nedal udržet, zkrátka jen taková choutka... Achjo, zítra to napravím a asi pojedu jogurt, polévka, ovoce, či něco podobného. Chtěla bych do sebe vrazit maximálně 500kcal a vysportovat to, aby to celkem dělalo maximálně 300kcal. Jinak, dnes bych chtěla ještě dát takové menší večerní cvičení - dřepy, sedy-lehy, prkno, apod., tak to snad za dnešek ještě srazím pod 400kcal, kdyžtak hodím edit.
Snad to vyjde, držte mi palce stejně jako já vám! ^^

Jak to začalo? | 23.2.2017

23. února 2017 v 21:17 | ana-luv
Začalo to velice nenápadně... ok, šla jsem do toho na plný pecky. Ne do ana-lifestyle, ale do fitness & healthy lifestyle. Začalo to výkupem celýho lídlu, když prodávali fitness pomůcky. Přečetla jsem si několik článků na blozích a internetu celkově, stáhla jsem si appku do mobilu a začala jsem makat. Už po pár dnech se mi začalo rýsovat bříško, což mě dost motivovalo. Jenomže potom jsem onemocněla (nic velkého, to je u mě na zimu typický) a týden jsem necvičila, ani nijak nehlídala stravu. Ne, že bych žrala jako prase (chceš říct "jako teď" ? xd), ale nejedla jsem dle svého fit jídelníčku, takže jsem se za ten týden dostala skoro zase na začátek. Navíc jsem si cvičící aplikaci musela po týdnu necvičení vymazat, jelikož když člověk přestane na několik dnů, už je placená (asi motivace, no :dd). To mne naprosto demotivalo a na pár dnů jsem na to úplně kašlala.
Pak jsem si ale uvědomila, že bych zase měla začít, ale už se mi nechtělo zkoušet něco podobného, jako předtím. Byl to příliš zdlouhavý proces, který se mohl kdykoliv prudce vrátit... a já jsem ten typ člověka, co chce výsledky pokudmožno co nejrychleji. A tak jsem to zkusila.
Ne, že bych nejedla vůbec, ale málo. Bála jsem se, že to pro mě bude těžké, že to nezvládnu, ale bylo to víc v pohodě, než by do mě kdy kdo řekl. Tehdy jsem za 4 dny zhubla 3 kg, což mi přišlo jako úplně úžasný start! Jenomže pak mě kamarádka vzala do kina, kde mě vykrmila a zbourala hranice "nesmím jíst".
Jen na chvíli odbočím - říká se, že je dobré, když do zdravého, fit hubnutí, jdete spolu s někým, třeba s kamarádkou, že prý to víc motivuje... Pokud ovšem nechcete jíst a jste "pro-ana", za Boha to kamarádce neříkejte! I z té nejlepší kamarádky se může stát nepřející kráva, která vám najednou dopřeje hory chipsů a čokolády, které by vám jindy ani nenabídla! Ne, fakt, s kámoškou se vždycky líp přežírá než hubne...
Tak tedy, ten den v kině se to zase vrátilo do úplně starých kolejí. Jedla jsem všecko. Pak jsem ovšem jela k tátovi, kde jsem se vážila... jo, na svůj věk vážím hodně, ale k výšce, svalům, postavě vzhledově i mírově to sedí dobře, i BMI mám fajn... i tak mě tam tehdy tak urazil, jak bych do vlastního rodiče v životě neřekla... a to mne posunuje. Chci mu dokázat, že ze mne nebude tlustá kráva, jak si evidentně myslí! A tohle je má motivace.
Budu se vás zde snažit co nejčastěji informovat o mých pokrocích, ze začátku budu jíst málo, pak méně... a uvidím, kam to s vámi dotáhnu! :) Hodně štěstí i vám, pokud máte podobné cíle a zatím hezký zbytek večera ;)